Blog

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest dokumentem, które pomoże oszacować zużycie energii w domu i mieszkaniu, ale pod warunkiem, że umiesz je odczytać. Dowiedz się, jak czytać świadectwo energetyczne i na co zwracać szczególną uwagę. Świadectwo energetyczne to dokument przedstawiający informacje dotyczące efektywności energetycznej budynku.
Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku to dokument zawierający informacje dotyczące ilości energii potrzebnej do zaspokajania potrzeb energetycznych związanych z użytkowaniem budynku lub jego części. Dzięki świadectwu dowiesz się, jak najlepiej oszczędzić na energii w domu. Sprawdź, kiedy jest potrzebne świadectwo energetyczne i jak je zdobyć.
Podział na klasy energetyczne sprzętu AGD znany jest od lat i oznacza skalę, według której wyznacza się zużycie energii elektrycznej. Od 2024 roku w podobny sposób zostaną oznakowane budynki. Sprawdź, jakie są klasy energetyczne nieruchomości. Dowiedz się, jak sprawdzić klasę energetyczną budynku, a także do czego przyda się ta informacja.
Analiza zawarta w świadectwie energetycznym pomoże wskazać obszary, w których można poprawić efektywność energetyczną budynku, w ten sposób, aby straty energii były jak najmniejsze. Sprawdź, jakie są korzyści z posiadania świadectwa energetycznego.
Chcesz wiedzieć, ile prądu zużywa Twój dom lub mieszkanie? A może chcesz sprzedać lub wynająć nieruchomość, ale słyszałeś/aś że do tego celu potrzebujesz certyfikatu charakterystyki energetycznej? Sprawdź, jak uzyskać świadectwo energetyczne, ile to kosztuje i ile musisz na nie czekać. Posiadanie świadectwa charakterystyki energetycznej jest ustanowione prawnie dzięki regulacjom unijnym.
Od 28 kwietnia 2023 roku każdy kto chce sprzedać lub wynająć nieruchomość musi mieć świadectwo charakterystyki energetycznej nieruchomości. Certyfikat energetyczny określa zapotrzebowanie budynku lub lokalu na energię podczas jego eksploatacji. Świadectwo energetyczne a sprzedaż nieruchomości Świadectwo energetyczne jest dokumentem opisującym budynek pod kątem zużycia energii.
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków to baza zawierająca informacje na temat źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. CEEB powstała w celu poprawy jakości powietrza w Polsce . Czym jest Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków? CEEB, czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, to rządowa baza informacji o źródłach ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
Błędne lub niepełne świadectwo energetyczne może nieść za sobą poważne konsekwencje dla właściciela budynku. Dowiedz się, jakie są najczęściej popełniane błędy przy wystawianiu świadectwa energetycznego i jak ich unikać. Poprawnie wykonane świadectwo charakterystyki energetycznej budynków jest źródłem informacji na temat zużycia energii w domu i pozwala wskazać obszary, gdzie straty energii są największe.